NOWA ODSŁONA PORTALU

Drodzy Czytelnicy! Minęło ponad piętnaście lat od momentu, gdy w Internecie ukazał się pierwszy tekst portalu „II wojna światowa”. Piętnaście długich lat, w czasie których portal stał się jednym z najważniejszych polskich serwisów poświęconych historii, wspierającym ważne inicjatywy kulturalne, edukacyjne i społeczne.

Nie spodziewałem się, że portal rozrośnie się do takich rozmiarów. Ponad dwa tysiące wpisów różnego typu, dziesiątki biografii, opisów bitew, kampanii, setki recenzji. Dopiero w momencie przenosin pod nowy adres mogłem zweryfikować, jak wiele materiałów udało się stworzyć. Mam nadzieję, że wciąż jest to dopiero początek!

Piętnaście lat, wraz z zaprzyjaźnionymi autorami, pracuję nad tym, by portal był miejscem interesującym i inspirującym, skłaniającym do refleksji, zachęcającym do dyskusji. Dziękuję za Wasze wsparcie, uwagi, merytoryczną krytykę – bez Was portal nie mógłby istnieć i nigdy by nie powstał! Mam nadzieję, że wciąż będzie dla Was miejscem intelektualnej przygody z przeszłością.

Dziś zaczynamy nowy rozdział w historii, przenosząc się pod nowy adres WarHist.pl. To kolosalna zmiana, nie tylko pod względem samego adresu. Dotychczasowe linki wciąż będą działać, choć powinny powoli znikać, ustępując miejsca nowym, osadzonym w domenie WarHist.pl. Tymczasem przygotowałem dla Was dziesiątki nowych artykułów, które albo zostały już opublikowane (choćby w dziale Kampanie), albo czekają na publikację. Niewątpliwie będzie co czytać i już dzisiaj zapraszam Was do regularnych odwiedzin i życzę miłej lektury. 

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Mateusz Łabuz