„Ludzie ludziom zgotowali ten los…” - Zofia Nałkowska, „Medaliony”

Autor portalu

Drodzy Czytelnicy! Nazywam się Mateusz Łabuz i redaguję serwis „II wojna światowa” od 2005 roku. W ciągu kilkunastu lat prac, z pomocą wielu ludzi i insytucji, którym jestem niezwykle wdzięczny, udało mi się stworzyć wszechstronną stronę, która rokrocznie notuje ponad milion odwiedzin i prezentuje szeroki zakres stale rozbudowywanych materiałów. Jednym z najważniejszych osiągnięć jest nawiązanie współpracy z kilkudziesięcioma instytucjami o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, społecznym, dzięki czemu portal regularnie patronuje wartościowym wydarzeniom i publikacjom o charakterze historycznym.

Jestem absolwentem kierunków prawo i administracja na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz filologii angielskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Historią zajmuję się hobbystycznie, głównie za pośrednictwem portalu oraz w ramach cyklicznych publikacji w mediach historycznych. Uczestniczę także w szeregu projektów naukowych jako publicysta, redaktor naukowy czy korektor. Zawodowo zajmuję się dyplomacją, pracując na co dzień w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Chciałbym złożyć serdeczne podziękowania Czytelnikom, którzy przyczyniają się do rozbudowy portalu oraz dokonywanych w nim zmian. Dzięki zaangażowaniu obu stron mamy możliwość wspólnego odkrywania historii i upamiętniania ofiar największego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości. Państwa uwagi są także przyczynkiem do szerszej debaty historycznej prowadzącej do przedstawiania historii w możliwie najbardziej obiektywny sposób. Dziękując za dotychczasową pomoc, zachęcam do dalszego kontaktu oraz zgłaszania uwag dotyczących bieżącego funkcjonowania portalu. Poniżej garść informacji, które ułatwią Państwu kontakt.

E-MAIL: mateuszlabuz@gmail.com
ADRES: Mateusz Łabuz, Lubień 881, 32-433 Lubień
TELEFON: +48508291950
FANPAGE WITRYNY: Szlaki Historii