14 listopada

1940 – greckie wojska przystąpiły do kontrofensywy lądowej w wojnie obronnej toczonej przeciwko Włochom. Uderzenie wyprowadzono głównie na terenie Albanii. Ofensywa zaskoczyła Włochów, doprowadzając do ich odrzucenia i odzyskania pozycji utraconych przez Greków dwa tygodnie wcześniej.

1940 – jeden z największych niemieckich nalotów na Coventry zakończył się zniszczeniem ponad 4 tys. domów. W operacji brało udział 515 niemieckich bombowców. Brytyjskie dowództwo posiadało informacje o spodziewanym uderzeniu, jednak nie zdecydowało się na ewakuację mieszkańców, nie chcąc ujawnić tajemnicy złamania niemieckich kodów maszyny szyfrującej Enigma.

1941 – masowa zbrodnia sił niemieckich w Słonimiu. W wyniku likwidacji tamtejszego getta rozstrzelano ok. 9 tys. Żydów.

1941 – na Morzu Śródziemnym zatonął brytyjski lotniskowiec „Ark Royal”, który dzień wcześniej został storpedowany przez niemiecki okręt podwodny „U-81”. Rozbitków podjęły inne alianckie okręty. Zginęła jedna osoba.

1942 – Amerykanie zatopili w rejonie Guadalcanal japoński pancernik „Hiei”. Zginęło 188 członków załogi.

1942 – włoski transportowiec „Scillin” został zatopiony na Morzu Śródziemnym przez brytyjski okręt podwodny. Na pokładzie „Scillin” znajdowało się ok. 800 alianckich jeńców – wszyscy zginęli.