11 listopada

1939 – w ramach kontynuacji akcji wymierzonej w polską inteligencję Niemcy aresztowali profesorów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W tym samym czasie przeprowadzili pacyfikację więzionych Polaków. Jeńców rozstrzelano w Lasach Piaśnickich.

1939 – w nocy z 10 na 11 listopada Niemcy zniszczyli łódzkie synagogi, w tym Alte Shil, Wielką Synagogę i Ezras Izrael.

1940 – w nocy z 11 na 12 listopada brytyjskie lotnictwo dokonało nalotu na włoski port i bazę morską w Tarencie. W czasie nalotu używano specjalnie zmodyfikowanych torped umożliwiających manewrowanie pocisków w płytkich wodach portu.

1942 – holenderski zbiornikowiec MV „Ondina” eskortowany przez indyjską korwetę HMIS „Bengal” wygrał krótkie starcie z japońskimi krążownikami pomocniczymi „Aikoku Maru” i „Hokoku Maru”. Pomimo dużej przewagi ognia Japończykom nie udało się skutecznie zaatakować słabszych jednostek przeciwnika. W toku walk „Ondina” zaliczyła trafienie na „Hokoku Maru”, co doprowadziło do zatonięcia krążownika. Obie jednostki alianckie zostały uszkodzone, jednak wobec zniszczenia okrętu wroga bezpiecznie wycofały się z pola walki.

1942 – zwycięstwem wojsk alianckich zakończyła się II bitwa pod El Alamein.

1943 – zakończyła się dziesięciodniowa operacja zmasowanych nalotów alianckiego lotnictwa na japońską bazę morską w Rabaul. Wszystkie japońskie krążowniki zostały uszkodzone i wyłączone z walki.

1944 – 3. Flota Amerykańska zatopiła w rejonie Filipin japońskie niszczyciele”Hamanami”, „Naganami”, „Shimakaze” i  „Wakatsuki” oraz 4 transportowce, co kosztowało Japończyków ponad 4 tys. żołnierzy.