Dws-xip

Informacje o źródle:

Link: http://www.dws-xip.pl/

Rodzaj materiału: Strona internetowa

Wersje językowe: Polska

Tematyka: Strona poruszająca zagadnienia związane z działalnością stron konfliktu podczas II wojny światowej ze szczególnym uwzględnieniem historii III Rzeszy.

Wrażenia:

Jedną z największych i najlepiej znanych polskich stron internetowych dotyczących II wojny światowej jest z pewnością Dws-xip, który od lat stanowi o sile witryn historycznych. W ostatnim czasie zauważyłem nielogiczny spadek pozycji serwisu w wyszukiwarce Google, co sprawia, iż samodzielnie chciałbym zachęcić czytelników do odwiedzin witryny. Po prostu warto to zrobić.

Na początku zajmiemy się kwestiami technicznymi. Dws-xip w jakiś sposób sprzężony jest z działalnością największego polskiego forum o wojnach światowych – Dws.org. Współpraca obu portali daje zamierzone efekty, promując ich internetową działalność. Redakcję serwisu stanowią ludzie, którzy wielokrotnie wykazywali się wiedzą i historycznym doświadczeniem, publikując w sieci swoje materiały. Wielu z nich znanych jest z Dws.org, gdzie wzbogacają ogromną bazę danych swoimi postami. Aktualnie dla Dws-xip pisze dziewięć osób, wymienionych w stopce redakcyjnej. Ich publikacje zawierają się przede wszystkim w siedmiu serwisach tematycznych – „III Rzesza”, „Śródziemnomorski Teatr Działań Wojennych”, „Polska Podziemna”, „Polska niepodległa”, „Encyklopedia uzbrojenia”, „Ludowe Wojsko Polskie” oraz „Działania flot”. Jak zatem widzimy, działalność portalu wykracza poza ramy czasowe II wojny światowej, a kolejni redaktorzy dokładają cegiełkę do tworzenia bogatego w treści serwisu. Ze swej strony gorąco pragnę polecić trzy serwisy – „III Rzesza”, „Działania flot” oraz „Encyklopedię” – które w mojej opinii prezentują się najlepiej, a dzięki stałym aktualizacjom materiałów wciąż przybywa. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się „Encyklopedia uzbrojenia”, która dzisiaj poszczycić się może sporą liczbą artykułów dotyczących wyposażenia wojsk podczas II wojny światowej. Graficznie serwis Dws-xip prezentuje się przeciętnie, ale jest bardzo przejrzysty i czytelny. Warto także odnotować, iż dołączono do niego „Biuletyn”, w którym co miesiąc publikowane są nowe artykuły internautów. Polecam go Waszej uwadze jako cenne źródło informacji i darmową lekturę na wysokim poziomie.