Historie kobiet, które w trakcie II wojny światowej wyróżniały się szczególnym okrucieństwem, służąc totalitarnemu systemowi III Rzeszy.
Złe. Kobiety w służbie III Rzeszy – Marek Łuszczyna – recenzja książki

Historie kobiet, które w trakcie II wojny światowej wyróżniały się szczególnym okrucieństwem, służąc totalitarnemu systemowi III Rzeszy.
Książka poświęcona primabalerinie okresu II wojny światowej i ratowaniu żydowskiego dziecka – umiejętne połączenie świata sztuki i historii pozwala na stworzenie oryginalnej, pełnej emocji, powieści.
Opracowanie poświęcone zagładzie ludności żydowskiej w obozie Płaszów oraz niemieckiemu reżimowi okupacyjnemu w Krakowie w czasie II wojny światowej.
Przejmujące, emocjonalne wspomnienia polskiej dziewczynki, której udało się przetrwać zagładę ludności żydowskiej w trakcie II wojny światowej.
Oparta na faktach, osadzona w powojennej Polsce, dwutomowa rodzinna saga, której bohaterzy zmagają się z problemem społecznego wykluczenia ze względu na niemieckie pochodzenia.
Gehenna Franciszka Knapczyka, więźnia obozów koncentracyjnych Oświęcim-Brzezinka i Mauthausen-Gusen, opisana po latach przez jego wnuczkę.
Historia okupacji i działalności konspiracyjnej pokazana głównie z perspektywy aktywności członków ruchu narodowego – narracja Rokickiego jest pod tym względem wyjątkowa.
Biografia Eligiusza Niewiadomskiego, który przeszedł do historii jako morderca pierwszego prezydenta II Rzeczpospolitej, Gabriela Narutowicza
Zbiór felietonów i wywiadów autorstwa popularnego dziennikarza Piotra Zychowicza, który tym razem bierze na tapet relacje polsko-ukraińskie.
Częściowo oparta na faktach, trzymająca w napięciu powieść o losach polskich agentek wywiadu służących w okresie II wojny światowej.